ЖОРСТОКЕ ПОВОДЖЕННЯ З ДІТЬМИ

На жаль, таке ганебне явище доволі поширене і діти страждають від жорстокого поводження батьків, вчителів, інших дітей. Проблема ускладнюється тим, що діти часто соромляться, бояться розповісти про знущання над ними чи вважають це нормою, бо не знають іншого ставлення.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки № 844 від 25.12.2006 року «Про вжиття додаткових заходів щодо профілактики та запобігання жорстокому поводженню з дітьми»:

«Жорстоке поводження з дітьми в школі, виховній установі з боку вчителів, вихователів щодо дітей виявляється у наступному:
— приниженнях, постановці в куток;
— битті;
— роздяганні дитини перед іншими як способу покарання;
— нагадуванні при класному колективі про недоліки дитини, особливості сім’ї, сімейні події, про які вчителю стало відомо;
— непосильній праці;
— ігноруванні фізичних потреб дитини (заборона піти до туалету);
— існуванні «любимчиків» та «паріїв»; підвищеному тоні, крику, необґрунтованих, неадекватних оцінках;
— суворій дисципліні, яка тримається на страху, а не на інтересі до навчання;
— авторитаризмі, вимогах без пояснень;
— недоцільних вимогах до зовнішнього вигляду дитини (зачіски, форми) і застосуванні дій щодо його покращання — підстригання власноруч, зняття прикрас, відбір мобільних телефонів тощо;
— розбещенні.»
«…Діти, які пережили різні види насильства, мають проблеми з навчанням, невпевнені, мають почуття тривоги, гніву, депресії, почуття неповноцінності, порушення контакту з дорослими; часто мають психопатії та неврастенічний розвиток особистості, стійкі поведінкові порушення (провокуючу, уникаючу, псевдозрілу, незрілу, непередбачувальну, адиктивну поведінку), соматичні порушення, розлади сну, апетиту.
Як наслідок, в особистості формуються переважно негативні якості: агресія, жорстокість, ненависть до світу, безцільність буття, жадоба неусвідомленої помсти або ж, у протилежному випадку, дитина починає шукати психологічний захист, опіку, безпеку в інших людей.
Перенесене в дитинстві насилля залишає відбиток у свідомості людини на все життя…»
Батькам і вчителям варто пам’ятати, що дитина – найвища цінність суспільства. Дитина не є дієздатною у повному обсязі, але має всі людські права і, особливо, право на захист від жорстокого поводження, від насильства різних видів і форм. Давайте ставитись до дітей, як до рівноправних громадян, з якими треба спілкуватись на рівних. Дорослий же не поставить іншого дорослого у куток, не підстриже примусово, не заборонить вийти в туалет. Тоді чому дехто дозволяє собі таку поведінку щодо дітей?
Саме від батьків і вчителів залежить, якими будуть наші діти. А якими будуть діти, таким і буде майбутнє суспільство. Суспільством пересічних громадян з почуттям меншовартості і неповноцінності, привитими з дитинства, чи суспільством освічених, розвинених, успішних людей.
Батьки і вчителі. Давайте разом, заради дітей, боротися з жорстокістю і насильством, зокрема, в освітньому середовищі. Пояснювати, спілкуватись, зупиняти, припиняти, запобігати.
Зразок скарги про жорстоке поводження:
завантажити документ — Зразок скарги про жорстоке поводження.docx

Free Divi WordPress Theme, Find new Free Android Games at dlandroid24.com