це висновок Світового банку, котрий вони оприлюднили у своїй Аналітичній довідці «Фінансово-бюджетна сталість в процесі запровадження «Нової української школи Пояснюють свій висновок так. По-перше, це не єдина галузь, яка потребує збільшення державного фінансування і український бюджет просто не може собі дозволити таких витрат, як заплановано збільшення заробітної платні педагогів до 2023 року (чотири прожиткових мінімуми).
Крім того, не варто порівнювати зарплатні українських вчителів з їхніми європейськими колегами – порівняння потрібно робити із платнею в інших галузях в межах однієї країни. І тут зарплата педагогів цілком корелюється з показниками в інших країнах – на 10-30% менша, аніж отримують люди в інших професіях з подібним стажем і освітою. Ці 10-30% компенсуються тим, що педагоги мають менше робочих годин і гарантовану зайнятість.
Окрім того, підвищення платні не гарантує кращий результат роботи. Думка про те, що збільшення оплати привабить талановиту молодь — сумнівна, оскільки галузь чекає скорочення робочих місць на 20-30%. Тож наступні роки доведеться брати на роботу мало нових вчителів. А от для людей пенсійного віку підвищення зарплатні стане стимулом якнайдовше залишатися на роботі.
Щодо зв’язку, що більша платня збільшує мотивацію до кращої роботи, то досвід інших країн цього не підтверджує.
Збільшення зарплатні не зменшить бажання займатися репетиторством, бо вчителі усе одно матимуть вільний час, який можуть витратити для додаткового заробітку – то чому від нього відмовлятися.
Сподіваюся, що думка міжнародних експертів досить докладно пояснює, що причину низької якості освіти не треба шукати в розмірі оплати праці педагогів.

Джерело:  http://documents.worldbank.org/…/129687-WP-P166106-Ukrainia…

Free Divi WordPress Theme, Find new Free Android Games at dlandroid24.com