ПРО ДОПУСК БАТЬКІВ ДО ШКОЛИ

Заборонити матері чи батьку бути поряд з дитиною може тільки суд чи орган опіки та піклування.
Цивільний кодекс України (ст. 242) Представництво за законом — батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей. Опікун є законним представником малолітньої особи та фізичної особи, визнаної недієздатною. Законним представником у випадках, встановлених законом, може бути інша особа.

Сімейний кодекс (ст.153) — Мати, батько та дитина мають право на БЕЗПЕРЕШКОДНЕ спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене ЗАКОНОМ.

Закон України «Про освіту» (п.2ст.55)  – Батьки здобувачів освіти мають право: захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти.

Закон України «Про охорону дитинства» (ст.14)  — Діти та батьки не повинні розлучатися всупереч їх волі, за винятком випадків, коли таке розлучення необхідне в інтересах дитини і цього вимагає РІШЕННЯ СУДУ, що набрало законної сили.

Конвенція ООН «Про права дитини»  — Держави-учасниці забезпечують те, щоб дитина НЕ РОЗЛУЧАЛАСЯ з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків…

Виняток — це коли дітей потрібно захищати від батьків (відібрання дитини, позбавлення батьківських прав).
Жоден вчитель, завуч, директор не може заборонити матері чи батьку бути поряд з їхньою дитиною. Коли батьків не пускають до школи, до їхніх дітей — це ненормально. Батьки мають право знати в яких умовах навчаються їхні діти; як харчуються; в які, вибачте, ходять туалети. Батьки можуть бути присутніми на уроці, щоб знати хто і як навчає дітей.

Не можна реалізовувати одні права за рахунок порушення інших прав. Варто йти шляхом пояснень, взаємної поваги та компромісу.

На наш погляд, прикладом такого компромісу і вдалої комунікації є лист до батьків директорки столичної гімназії № 107 «Введенська» Катерини Спітковської


Шановні батьки!

Ми з вами виховуємо дітей в дуже непростий час. Нашим дітям доводиться чути такі страшні слова: “війна” та “воєнний стан”.

Ми думаємо про те, як убезпечити свої родини від загрози, що проходить не попереджаючи, ми часто готуємося до того, про що навіть боїмося подумати: Як діяти в різних надзвичайних ситуаціях, як поводитися з вибухівками, з незнайомцями тощо. Перше, про що кожен батько думає, слухаючи сьогоденні новини, як убезпечити власних дітей від можливих загроз. І тут дуже важливо окреслити коло безпечних місць для дітей. Безперечно, це дім, рідний, затишний, батьківський дім. Це наша гімназія, куди ви приводите щодня свою дитину на навчання. Звичайно, ми не можемо гарантувати, що дитина буде знаходитись у вакуумі, бо діти є діти. Вони бігають, стрибають, граються, взаємодіють, тому трапляється всяке, навіть травми- дрібні і серйозні. Ми часто не можемо цьому зашкодити, проте можемо гарантувати, що ваші діти в гімназії завжди під наглядом небайдужих людей, що забезпечують повну увагу і супровід у разі необхідності. Тож кожного ранку, коли ви приводите дітей до гімназії, знайте, ви передаєте їх до рук тих, хто чітко усвідомлює персональну відповідальність, тих, кому не байдуже до дітей,тих, хто буде хвилюватися і дбати про їх безпечний простір.

Проте, наша гімназія стоїть на розі вулиць, не має огорожі, адже вхід винесений просто на тротуар, тож до приміщення може потрапити, по великому рахунку, будь-хто. Як цього уникнути? Треба перш за все бути вимогливим до себе щодо входу-виходу до гімназії. Є дуже прості правила, які базуються не на законах , а на людських взаєминах. Зайшовши, привітайтеся, повідомте на рецепції мету свого візиту, запишіться в спеціальному журналі ( коли вийдете, вас теж запишуть). Якщо ви нікого не попереджали про свій візит, то, знайте, пройти ви можете тільки , якщо попередите того, до кого йдете і переконаєтеся, що не відволікаєте його від виконання посадових обов”язків. Якщо дитина щось забула, а вам треба передати, це не питання , в нас завжди є ті, хто люб”язно допоможе вирішити цю проблему ( сама неодноразово передавала якісь дрібнички). Якщо маєте важливі питання, домовтеся про зустріч і за попередженням сторони, що на вас чекає, вас пропустять.

Зрозумійте: ніхто не ставить на меті зашкодити входу батьків до гімназії. Мова йде про налагодження пропускного режиму, аби чітко розуміти ,хто в конкретний час перебуває в приміщенні гімназії. Вже зовсім скоро ми матимемо наявність гостьових карток,що дасть змогу розуміти такі речі, як вхід-вихід дорослих до/з гімназії.  

Запам”ятайте: ви завжди можете прийти із питанням, що вас хвилює,до гімназії. Все,чим зможемо допомогти, допоможемо та відповімо на всі питання. Проте пам”ятайте: зараз ми маємо прийняти всі міри, аби убезпечити дітей від проникнення в заклад сторонніх осіб. До того ж, у період розповсюдження вірусів та інфекцій, дуже важливо дбати і про профілактику захворювань.
І ще, ми вам,шановні батьки, завжди раді! Домовляймося про зустрічі та знаходьмо час для діалогу – всі будуть задоволені.  

Знайте, що ми дбаємо про дітей і хвилюємося за них.
Можете нам довіряти. Маєте нам довіряти.
Дякуємо за розуміння.
З повагою-
директор гімназії​ Катерина СПІТКОВСЬКА

Джерело: Посилання

Free Divi WordPress Theme, Find new Free Android Games at dlandroid24.com