Дніпро, 21 грудня 2016 р.

Останній із запланованих в рамках проекту «Громадська підтримка освітньої реформи в Україні. Другий етап» тренінг для батьків та освітян «Від діалогу до партнерства: батьки – педагоги – шкільна адміністрація» відбувся 21 грудня 2016 р. в Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Захід став можливим завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження» та Програми підтримки середньої освіти Фундацій «Відкрите суспільство» й був організований Благодійним Фондом «Інститут розвитку освіти» спільно з ГО «Батьки «SOS». Участь у тренінгу взяли батьки школярів та представники освітян з Дніпра, Кривого Рогу, Кам’янського, Марганця, Павлограда. Це помітно розширило географію охоплених проектом активних батьків та освітян. Водночас засвідчило, що громадські ініціативи з реформування школи з’являються не лише у великих містах, обласних центрах, але й всюди, де є небайдужі та активні громадяни.

Під час тренінгу було застосовано традиційний порядок роботи: на початку — інформація тренерів щодо типових для міських шкіл проблем у трикутнику взаємодії: батьки – учителі – адміністрація школи; далі – колективна робота в групах за типами проблем; презентації напрацьованих пропозицій. Останні стали доказом конструктивної та ефективної роботи учасників заходу. На думку яких, велику вагу для ефективного використання бюджетних коштів, виділених на освіту, має вміння керівників навчальних закладів та батьківського активу визначити пріоритетність проблем, що потребують вирішення. Підкреслено важливість інформування батьків про проблеми школи, прозорість фінансової звітності використання батьківських коштів, активнішу участь шкіл у міжнародних та державних грантових проектах. У сфері правового регулювання шкільного життя, на думку учасників, доречним було б впровадження посади юриста, який би обслуговував потреби школи, залучення компетентних фахівців із батьківської спільноти тощо. Презентуючи напрацювання у групі, які розглядала проблеми недостатньої комунікації в трикутнику «директор – учителі – батьки», учасники відзначили необхідність постійного інформування батьків про життя школи, її здобутки та проблеми, створення механізму ефективного зворотного зв’язку (через функціонування форумів на шкільних сайтах та соціальних мережах, створення «книги скарг та пропозицій», в яких батьки могли б залишити свої зауваження та побажання), проведення позакласних заходів із залученням до їх організації та участі в них батьків школярів.

Від тренерів проекту Олени Бондаренко та Альони Парфьонової присутні на заході отримали практичні поради щодо дотримання правових норм при наданні батьківська фінансова допомога школі, проведенні ремонтів у навчальних закладах коштом батьків тощо. Численні запитання, коментарі та доброзичлива атмосфера спілкування під час тренінгу засвідчили, що такі зустрічі дають реальну надію та створюють можливості для налагодження діалогу та співпраці між тим, кому небайдужі проблеми школи, дитини, а отже й проблеми майбутнього цієї країни.

 

 

Free Divi WordPress Theme, Find new Free Android Games at dlandroid24.com