Запоріжжя. 26 жовтня 2018 р

Третій у цьому році тренінг із циклу «Батьки – педагоги – шкільна адміністрація: від діалогу до партнерства», що пройшов 26 жовтня 2018 р. у Запоріжжі, зібрав менше учасників аніж попередні заходи (хоча заявок від батьків було більше ніж достатньо, а міський департамент освіти і науки запевнив, що допоможе запросити директорів запорізьких шкіл). Попри це захід можна вважати результативним. Гострі дискусії продемонстрували, що в Запоріжжі є як активні батьки, які прагнуть змінити та краще сучасну школу, так і готові до новацій керівники навчальних закладів, які щиро вболівають за свої школи та імідж шкільної освіти загалом.

Вже традиційно центральною темою тренінгу стала проблема налагодження ефективної комунікації та партнерства між батьківською спільнотою та шкільною адміністрацією, а також нові виклики для школи в умовах реформування. Над цими проблемами працювали учасники заходу під час колективної роботи у двох групах, де були представлені як освітяни, так і батьківська громада. Розглянувши питання державного та позабюджетного фінансування шкільних потреб учасники групи запропонували передбачити перехідний період та відповідне навчання освітян щодо впровадження фінансової автономії навчальних закладів. Водночас було відзначено важливість якнайширшого інформування батьківської громади про фінансовий стан (запити та видатки) кожної конкретної школи. Для налагодження успішної комунікації важливим, на думку слухачів тренінгу, є спільне напрацювання чіткого алгоритму спілкування та взаємодії усіх учасників (дітей, батьків, учителів та керівників шкіл), розробка певних інструктивних матеріалів (порадників) для кожної із цих груп як діяти в ситуаціях, коли конфлікт лише зароджується і його можливо вчасно попередити.  

У своїх презентація тренери проекту сфокусувались на порадах та успішному досвіді вирішення проблем шкільної освіти, напрацьованих у Києві та інших регіонах. Співголова  Громадське об’єднання «БАТЬКИ SOS» Олена Бондаренко наголосила на важливості якнайширшої відкритості та публічності школи, доступність для батьків інформації про життя великого шкільного колективу, підтримці постійного зворотного зв’язку між усіма учасниками. Від тренера проекту Альони Парфьонової (Громадське об’єднання «БАТЬКИ SOS») слухачі тренінгу отримали поради щодо ефективного моніторингу фінансування потреб школи з використанням сучасних інформаційних ресурсів: електронної системи публічних закупівель ProZorro, моніторингового порталу DoZorro, платформи «Доступ до правди» тощо.

Захід організовано Благодійним фондом «Інститут розвитку освіти» у партнерстві та за фінансової підтримки Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus та Міжнародний фонд «Відродження».

 

 

Free Divi WordPress Theme, Find new Free Android Games at dlandroid24.com