Львів, 28 жовтня 2015 р.

28 жовтня 2015 року у Львові відбувся пілотний тренінг «Від діалогу до співпраці: проблеми освіти очима батьків та освітян». Захід організовано Благодійним фондом «Інститут розвитку освіти» у партнерстві з ГО «Батьки SOS» та спільно з Львівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Це перший із серії запланованих тренінгів для батьків школярів, активістів громадських організацій та представників шкільної адміністрації в рамках проекту «Громадська підтримка освітньої реформи в Україні», який здобув фінансову підтримку Програми підтримки середньої освіти Фундацій «Відкрите суспільство» (ESP OSF, Будапешт).

У тренінгу взяли участь представники навчальних закладів Львова, Сокальського, Золочівського, Жидачівського районів Львівщини.

Зі вступним словом виступив директор Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Роман Шиян, а Георгій Касьянов, директор Благодійного фонду «Інститут розвитку освіти» кортко презентував згаданий вище проект.

Тренери з Київської міської організації «Батьки SOS» Альона Парфьонова та Олена Бондаренко ознайомили слухачів з досвідом вирішення проблем у взаємовідносинах батьків, та керівників навчальних закладів і вчителів у школах Києва. Запропонувавши для обговорення перелік нагальних проблем зі шкільного життя, громадські активісти наголосили, що їх вирішення можливе лише спільними зусиллями батьківських організацій, адміністрації шкіл, представників влади. Налагодження діалогу та співпраці між цими сторонами сприятиме уникненню конфліктних ситуацій, що дедалі частіше стають предметом суспільної уваги. Запропоноване бачення шкільних проблем з позиції батьківського середовища викликало жваву реакцію учасників тренінгу.

Освітяни та батьки школярів Львівщини шляхом «мозкового штурму» окреслили низку нагальних проблем, які мають м’ясце в житті їхніх шкільних громад. Після рейтингування зазначених учасниками проблем, відбулося їх обговорення у групах, кожна з яких сфокусувалась на одній з нагальних проблем: недофінансуванні освіти, взаємовідносинах «батьки – вчителі, адміністрація шкіл», питанні збору батьківських коштів і правових аспектах відносин учасників освітнього процесу. За підсумком колективної роботи були запропоновані варіанти вирішення проблем та відбулося їх обговорення під час загальної дискусії.

Друга частина тренінгу мала назву «Практики конструктивної співпраці: презентації кейсів та їх обговорення». Тренери проекту Олена Бордаренко та Альона Парфьонова презентували кейси з досвіду навчальних закладів Києва та інших регіонів: про особливості та перші підсумки проведення конкурсу для призначення керівників навчальних закладів столиці, про досвід столичних шкіл щодо діяльності благодійних фондів та громадських організації, заснованих для недержавної фінансової підтримки навчальних закладів, про колізії правового регулювання таких громадських ініціатив.

Підсумкова дискусія продемонструвала, що на тлі почасти емоційної, почасти конструктивної взаємної критики, обміну досвідом, пошуку варіантів вирішення проблем освіти, було зроблено перші кроки на шляху налагодження діалогу між освітянами та громадсько-активними батьками.

 

 

Free Divi WordPress Theme, Find new Free Android Games at dlandroid24.com