Одеса, 29 вересня 2016 р.

29 вересня 2016 р. в Одесі пройшов тренінг у цьому році для представників батьківських організацій, громадських активістів й освітян «Від діалогу до співпраці: проблеми шкільної освіти очима батьків та освітян». Захід став продовженням започаткованої у 2015 р. Благодійним фондом «Інститут розвитку освіти» та громадською організацією «Батьки «SOS» (Київ) діяльності, націленої на створення умов для знаходження порозуміння та налагодження діалогу між батьками школярів, адміністрацією шкіл та педагогами, забезпечення постійного обміну інформацією та взаємної підтримки між зацікавленими сторонами, поширення ефективного досвіду. Другий етап розпочатого у 2015 р. проекту «Громадська підтримка освітньої реформи в Україні» став можливим завдяки фінансовій підтримці Програми підтримки середньої освіти Фундацій «Відкрите суспільство» (ESP OSF, Будапешт) та Міжнародного фонду «Відродження». Майданчиком для проведення заходу став Одеський обласний інститут удосконалення вчителів.

У вступній частині директор БФ «Інститут розвитку освіти» Георгій Касьянов ознайомив присутніх з попередньою діяльністю організації з налагодження діалогу між освітянами та батьками та окреслив мету й завдання тренінгу. Серед 30-ти запрошених на тренінг учасників половину складали керівники одеських шкіл, решту – представники батьківської спільноти, переважно голови піклувальних рад та благодійних фондів, які діють при школах міста, голова одеської громадської організації «Вірний крок» Олесі Борисова, а також учасниця робочої групи з проблем освіти при Миколаївської міськраді Яна Новохатько.

Після презентації тренером проекту Оленою Бондаренко (Київська міська організації «Батьки SOS») переліку проблем з життя столичних шкіл та досвіду участі батьків у їх вирішенні, розпочалась колективна робота. Її підсумок став перелік «больових точок», які на думку освітян та батьків школярів Одеси, мають місце в шкільній освіті. Серед найважливіших: недотримання державними органами задекларованих зобов’язань щодо забезпечення освітнього процесу та породжена цим залежність школи від; некоректне розуміння суті благодійності в освіті, брак належної комунікації між школою та батьками, що впливає на формування негативного іміджу сучасної школи; перевантаження школи «неосвітянськими» обов’язками та відсутність досвіду залучення батьківської спільноти та громадських організацій до відстоювання інтересів шкільного колективу.

Спільна робота в групах дозволила розглянути проблеми одночасно з двох позицій: з погляду представників шкільної адміністрації та з позиції батьків, а також сформулювати низку конструктивних пропозицій. Наголошено на необхідності дерегуляції навчально-виховного процесу та зменшенні покладених на школу невластивих їй обов’язків, впорядкування вертикалі управління освітньою галуззю. Учасники заходу відзначили, що подолати проблему невиконання державою узятих на себе своїх зобов’язань щодо освітньої галузі, можливо через лобіювання адвокацію громадськістю інтереси всіх учасників освітнього процесу (надсилання письмових звернень та запитів, залучення до цього місцевих депутатів, громадських організацій, забезпечення активного інформаційного супроводу таких ініціативам, проведення прес-конференцій, «круглих столів»).

У другій частині заходу тренери проекту Олена Бордаренко та Альона Парфьонова представлили досвіт вирішення проблем шкільної освіти великого міста на прикладі Києва. Учасники отримали практичні і поради щодо питання батьківської фінансової допомоги школі, забезпечення шкільних потреб за рахунок державних коштів (зокрема, про формування бюджетних запитів шкіл). Розглянуто також питання отриманням навчальними закладами статусів та проблеми конкурсного відбору учнів, що зумовлюють певне розшарування шкіл за матеріально-технічними можливостями, якісним складом учнів та педагогів. Окремо представлено досвід участі громадського активу столиці у впровадженні відкритого відбору кандидатур на вакантні посади директорів навчальних закладів.

 

 

Free Divi WordPress Theme, Find new Free Android Games at dlandroid24.com