Тернопіль. 19 листопада 2018 року

Тернопіль. 19 листопада 2018 року.
Холодна й незатишна погода цього дня (з дощем і мокрим снігом) разюче констрастувала із теплою та доброзичливою атмосферою, що панувала на тренінгу для батьків та освітян міста, організованому Благодійним фондом «Інститут розвитку освіти» за підтримки Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus та Міжнародний фонд «Відродження» Організатори також вдячні Департаменту освітита науки Тернополя і Методичному центру науково-освітніх інновацій та моніторингу за сприяння в запрошенні на тренінг представників шкільної адміністрації.

Учасники заходу (директори та заступники керівників навчальних закладів, активні батьки школярів міста) мали нагоду спільно обговорити непрості проблеми життя сучасної школи. Їх перелік заледве розмістився на великому аркуші паперу, закріпленому на фліпчарті. На думку слухачів тренінгу, найбільш актуальними у цьому переліку є проблеми формування мотивації школярів до навчання, недосконалості навчальних курсів та програм (почати через перевантаження зайвими знаннями та недостатнє практичне спрямування), а ще відсутність партнерства та ефективної комунікації між усіма учасниками освітнього процесу – батьками, педагогами, шкільною адміністрацією. Окрім цього, представники освітянської спільноти акцентували увагу на відповідальному батьківстві, натомість батьки школярів висловлювали зауваження до якості освітніх послуг. 

Спроба спільно напрацювати шляхи вирішення окремих із названого списку проблем (до прикладу, формування належної мотивації учнів до навчання) продемонструвала можливості та переваги ефективної співпраці батьків та освітян. 

В другій частині тренінгу учасники отримали корисні практичні поради від тренерів з Громадське об’єднання «БАТЬКИ SOS» Olena Bondarenko та  Alena Parfenova щодо способів налагодження ефективної комунікації та співпраці між батьками та освітянами, успішних практик забезпечення відкритості та прозорості шкільного життя (не лише в питаннях фінансування, але й у повсякденного життя шкільного колективу). З огляду на активну та небайдужу позицію, продемонстровану учасниками заходу, маємо добру перспективу спільними зусиллями успішно вирішувати нагальні проблеми шкільної освіти.

 

 

Free Divi WordPress Theme, Find new Free Android Games at dlandroid24.com