Івано-Франківськ, 12 грудня 2016 р.

Тренінг в Івано-Франківську: короткі підсумки.

Одноденний тренінг «Школа – майданчик для діалогу і партнерства батьків та освітян» відбувся 12 грудня 2016 р. в Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Шостий із серії тренінгів для батьків та освітян вже традиційно був організований Благодійним Фондом «Інститут розвитку освіти» спільно з ГО «Батьки «SOS» в рамках проекту, що реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Програми підтримки середньої освіти Фундацій «Відкрите суспільство».

Учасниками тренінгу були активні батьки школярів та освітяни не лише з Івано-Франківська, але й з Долини, Калуша, Коломиї, Надвірної, Галича. Під час інтерактивної частини тренінгу жваво обговорювався досвід навчальних закладів міста Калуша щодо обмеження залучення батьківських коштів у школах.

Формування переліку проблем, притаманних шкільній освіті Івано-Франківщини, їх рейтингування та групування стали одним з важливих етапів тренінгу. Колективне обговорення стосувалось трьох основних проблем та пошуків шляхів їх вирішення:

1) проблеми хронічного державного недофінансування освітніх потреб та його наслідки (зокрема, залучення батьківських коштів для фінансування школи);

2) недосконалість нормативно-правової бази функціонування шкільного закладу та дисбаланс управлінських повноважень;

3) недостатній рівень комунікації та слабкий досвід налагодження партнерства між батьками, громадськими активістами та шкільною адміністрацією, учителями.

Учасники першої групи найактивніше дискутували питання надання фінансової автономії школі та готовності до неї керівників навчальних закладів. Наголошувалось на необхідності спеціального навчання керівників освітніх закладів менеджменту, практикам ефективного визначення потреб та запитів школи, для ефективного її функціонування. У другій групі, а згодом і в загальній дискусії, розглядались питання дисбалансу повноважень керівників навчальних закладів, неправомірні практики вирішення проблем школи через залучення батьків (придбання меблів, оргтехніки, ремонти за батьківські кошти тощо без дотримання відповідних вимог та процедур). Як і на усіх попередніх тренінгах в центрі уваги учасників були проблеми відсутності спроб налагодити співпрацю та комунікацію між батьками школярів, адміністрацією навчальних закладів, педагогами. У кожному з міст у тренінгу брали участь активні батьки, які ініціювали реформування шкільної освіти на місцевому рівні, об’єднувались у формальна та неформальні групи. До прикладу, учасниками заходу в Івано-Франківську участь стали представники ГО «Мами Прикарпаття», зокрема, Мар`яна Вершиніна, Наталія Амарі.

Тренерів проекту Олени Бондаренко та Альони Парфьонової дали практичні поради щодо дотримання правових норм при наданні батьківська фінансова допомога школі, проведенню ремонтів у навчальних закладах коштом батьків або за участю батьківських комітетів тощо.

 

 

Free Divi WordPress Theme, Find new Free Android Games at dlandroid24.com